Haberler

Otogaz Kullanımı Motora Zarar Verir mi?

Otogaz Kullanımı Motora Zarar Verir mi?
HABERİ PAYLAŞ
Eklenme tarihi : 27 05 2019

Otogaz kullanımı motora zarar verir mi? Araçlar da kullanılan gaz sistemi motor yapısına göre değişmektedir. Günümüz araçları genellikle çok nokta enjeksiyona sahip olduğu için sıralı sistem LPG'ler kullanılır ve bu sıralı sistemler araç motoruna zarar vermektense motorunu korur ve ömrünü uzatır. Sıralı sistem LPG’li araçlar istenildiği zaman benzinde kullanılabilir.

Benzin fiyatlarının yükselmesinden dolayı LPG’ye yönelen araç kullanıcıları montaj ve kalite konusunda doğru seçimi yapmalı ve yetkili servislerde LPG montajı yaptırmalıdır. Aracın motor ömrünü uzatan ve cep dostu LPG’yi binlerce insan yoğun şekilde talep etmektedir. Diğer yakıtlara göre avantajı çok olan otogaz artık fabrika çıkışlı olarak sıfır kilometre araçlarda montajlı olarak sunulmaktadır.

Otogaz kullanımı motora zarar verir mi?

  • LPG Dönüşümü mutlaka TSE tarafından belgelendirilmiş yetkili servislerde yapılmalıdır.
  • Motor ve LPG bakımları 10 bin veya 6 ay (önce hangisi dolarsa) aralığında yapılması gerekir.
  • Otogaz’ın araca zarar vermediği yapılan kilometre bakımlarında açık şekilde belli olacaktır.

Aracın ağırlığı, motor hacmi, beygir (Hp) ve tork (nm) gücü LPG çekiş ve tüketimini büyük ölçüde etkilemektedir. Doğru ayar ve doğru montajda LPG kullanımı sırasında performans kaybı yaşanmaz.  Lpg li araç sahibi yaklaşık 100-150 liraya deposunu sürekli fulleyebilir. Deponun düzenli olarak fullenmesi yakıt tankını ve aracın LPG sistemini temiz tutar.

Oto gaz kullanımı motora zarar verir mi? Hayır. Doğru kalibrasyon ve doğru bir işçilik ile Benzin kullanımına göre motorunuzun ömründe uzama olur. LPG kullanımı ile Motor yağının da ömrü uzamaktadır.

Tasarruf Zamanı
Aşağıdaki kutucuğa 100 km'de tükettiğiniz benzini litre cinsinden girip, BRC ile ne kadar tasarruf yapacağınızı görün ...
Benzin Gideri : 436 TL / 100 km LPG Gideri : 225 TL / 100 km Kazancınız : 211 TL / 100 km
Haber Arşivi
BRC Türkiye ile ilgili gelişmelerinden haberdar olmak için
Whatsapp