Bildiri

Brc Türkiye Manifestosu

Dünya nüfusu 10 milyara koşuyor. Bu insanların 6 milyarı şehirlerde yaşıyor. Sadece hafif ticari araçlar bile 2 milyardan fazla. Küresel ısınma hiç olmadığı kadar endişe verici.

Dizel ve benzinli araçların egzoz emisyonları yaşadığımız atmosfer için giderek artan iki yaşamsal tehdit unsuru ve bu nedenle tüm dünyada tepki çekiyor. Tüm dünyada yılda 3,7 milyon kişi, sadece Londra’da ise her yıl 750 kişi hava kirliliği sebebiyle daha erken hayatını kaybediyor.

Özellikle Avrupa’nın birçok metropolünde, hava kirliliğinin önüne geçmek için bu araçların ana arterlere girmesi bile yasaklandı. Birçok dev otomobil markası bu motor teknolojisini geliştirmeyi ve bu tip motorları üretmeyi bırakıyor.

Dizel ve benzinin alternatifi olan elektrikli araçlar ise sadece çok zengin kitlelere hitap edecek kadar pahalı. Elektrik üretimi için kullanılan santrallerin doğaya verdiği zarar ise tartışmalı…

 

Peki doğaya ve çevreye duyarlı, temini kolay, taşınabilen ve güvenli bir yakıt yok mu? Elbette var! İstisnasız dünyanın en temiz ve en çevreci yakıtı olan LPG!

 

LPG’li araçlarda karbondioksit emisyonu, diğer yakıtlarla karşılaştırıldığında düşük seviyede olduğundan; sera etkisi benzine göre %22, dizele göre %15 daha düşüktür. Ayrıca, oto gazda zehirli emisyonlar olmadığı için toprağa ve suya da zararı söz konusu değildir.

Bu nedenle, kurulduğumuzdan bu yana BRC olarak; LPG’yi doğal yaşama en az zarar verecek şekilde tüketmeniz için teknolojiler geliştiriyor ve karbon ayak izimizi azaltmak için çalışıyoruz.

Dizele göre 120 kat daha az partikül, %96 daha az azot oksit içeren LPG, birçok ülkede çevresel katkısı sebebiyle teşvik alıyor. Daha düşük vergi oranlarıyla LPG’li araç sahipleri ödüllendiriliyor.

Tüm dünyada 26 milyondan fazla LPG’li araç yollarda. Türkiye’de özel araçların ise neredeyse yarısı, yani her iki araçtan biri LPG’li!

Türkiye 2018 sonu itibariyle oto gaz kullanımı açısından dünyanın ikinci, Avrupa’nın ise en büyük pazarıdır.

Bu nedenle hem global hem de Türkiye’de pek çok markanın fabrika çıkışlı LPG’li araçlara sahip olması için ortak teknolojiler üretiyoruz. Sektörün lideri ve oyun kurucusu olarak üstümüze düşen sorumlulukların farkındayız. Biliyoruz ki ulaştırmanın geleceği buradan başlıyor!

 

İşte bu yüzden; İnsanlara ve doğaya karsı sorumluluğumuz olduğunu biliyoruz.

 

0 km. aracını fabrikasyon LPG donanımlı olarak satın alan ya da 2. el aracına LPG dönüşümü yaptıran tüm o cesur, çevre dostu insanları, kendi paralarını ülkenin geleceği için boşa harcamadıkları için kutluyoruz.

LPG dönüşümünde tercihini kaliteden yana kullanan LPG’li değil BRC’li olmanın farkını yasayan sürücülerimize her kilometrede kazandırdığımız %40’a varan yakıt ekonomisi için gurur duyuyoruz.

Türkiye’nin fabrikasyon LPG sistemli araç üretiminde markalarla tek üretici ve ürün geliştirici olmaktan mutluyuz.

Ülkemizin yeşil geleceğine duyarlı insanlarına, özellikle de gençlerine, önlerinde temiz bir gelecek olması için aklın yolu BRC diyoruz.

BRC Türkiye ile ilgili gelişmelerinden haberdar olmak için
Whatsapp