Sıralı Otogaz

Sıralı Otogaz

Sıralı Otogaz

Sıralı Otogaz Nedir?

Aracın ilk çalışmasının benzin ile yapıldığı daha sonra motor sıcaklığının 40°C’ye gelmesi ile birlikte, otomatik olarak motorun gaza geçiş yapmasını sağlayan sistemlerdir.

Sıralı Otogaz

Egzoz gazları içerisindeki oksijen miktarı ölçülerek, elektronik kumanda ünitesi yardımı ile yakıt miktarı Regülatör ve enjektörde uygun şekilde düzenlenmektedir.

İlk sıralı sistem;

Otomobil üreticilerinin Karbüratörlü sistemden Enjeksiyonlu sisteme geçmesi ile sıralı sistem kit çalışmaları başlamıştır. 1996 yılından sonra yapılan üretimlerin çoğunun sıralı sistem üzerinden yapıldığını söyleyebiliriz. Yakıt sisteminin sıralı olması, teknolojinin önemli özellikleri arasındadır. Enjeksiyonlu araçlarda yakıt sistemini kontrol eden, elektronik kontrol ünitesi bulunmaktadır. Bu sistem yani ECU, aracın benzin yakıt verilerini elde edecektir. Halk arasında bu sisteme ‘‘beyin’’ diye de hitap edilmektedir. Beyin aracın yakıt verilerini elde ettikten sonra LPG sistemine uyarlayacak ve gerekli komutları vererek silindire gaz enjeksiyonunu sağlayacaktır.

  • Teknolojinin de gelişimi ile birlikte, enjeksiyonlu olan birçok aracın otogaz dönüşümü mümkün hale gelmiştir.

Güvenilir bir şekilde dönüşümün gerçekleşmesini istemeniz durumunda, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hizmetimizden en uygun fiyatlar ve avantajlarla yararlanabilirsiniz.

Araçlara Sıralı Otogaz Nasıl Yapılır?

LPG Tankın da bulunan gazın, yakıt hattı çekilerek motor kısmına getirilmesi ile Regülatör yüksek basınç altında sıvı olan gazı buhar fazına çevirir. Regülatörden buhar fazında çıkan LPG fitre edilir pisliklerden arındırılır. Daha sonra enjektörler vasıtası ile silindirlere verilerek yanma sağlanmış olur.

Mekanik montajın ardından, Kalibrasyon yapılır. Sistemin devreye girmesi için kalibrasyonun yapılması şarttır. Kalibrasyon ile LPG ECU’su aracın tüm çalışma parametrelerini hafızasına alarak benzin haritasının aynısını LPG için oluşturur. Böylece araçta hiçbir performans kaybı yaşanmaz.

Kalibrasyondan sonra araç gaza geçmeye hazırdır.

Firmamız tarafından erişebileceğiniz Sıralı Otogaz Hizmeti;

  • Sıralı Plug and Drive LPG Kiti
  • Sıralı Direkt Enjeksiyon(SDI) LPG Kiti
  • Sıralı Sequent 32 LPG Kiti
  • LDI ( Likit direkt enjeksiyon ) LPG Kiti

Yukarıda verilen hizmetlerden yararlanmak adına iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

En Uygun Sıralı Otogaz Hizmeti

Firmamız aracılığıyla ulaşacağınız bu hizmet, piyasadaki en uygun fiyatlar ile sizlere ulaşıyor. Alanında profesyonel ekibimiz en güvenli şekilde dönüşümün yapılmasını sağlayacaktır. Bayilerimize brcnerede.com'dan ulaşarak otogaz dönüşüm hizmetini talep edebilirsiniz.Elde ettiğiniz bilgilerin beraberinde, gönül rahatlığı ile sıralı otogaz hizmeti talebi oluşturabilirsiniz.

BRC Türkiye ile ilgili gelişmelerinden haberdar olmak için
Whatsapp