Haberler

LPG Tank Fiyatları

LPG Tank Fiyatları
HABERİ PAYLAŞ
Eklenme tarihi : 28 10 2021

LPG hem ekonomik hem de çevreci olması nedeniyle otomobillerde sıklıkla tercih edilen bir alternatif yakıttır. Araçlarda alternatif yakıt olarak kullanılan LPG, tıpkı benzin deposu gibi LPG deposunda/tankında depolanmaktadır. LPG tankları Simit ve Silindir olmak üzere iki şekilde imal edilir. 3 mm kalınlığında çelik sactan imal edilen LPG tankları, basınçlı kaplar statüsünde yer aldığı için 17,5 bar işletme basıncına dayanıklı olarak üretilir. Bu nedenle oldukça güvenlidir. LPG tankları ile ilgili bilinmesi gereken en önemli konulardan biri bu tankların her 10 yılda bir değiştirilmesi gerektiğidir. 10 yıl sonunda yetkili bir BRC LPG montaj atölyesinde LPG tankınızın değişimini güvenle yaptırabilirsiniz.


LPG Tankları Nasıl Kullanılır?


Otomobil sektörünün her geçen gün gelişmesi, artan araç sayıları, yakıt fiyatlarındaki yükselişler ve artan karbon emisyonlarının düşürülmesi gerekliliği tüketicileri alternatifler yakıt sistemleri kullanımına yönlendirmektedir. Araçlarda alternatif yakıt sistemi olarak LPG kullanımı araca uygun parçaların yerleştirilmesiyle mümkün olmaktadır. LPG tankları da bu parçalardan biridir. Araçlarda LPG’nin depolanması için kullanılmaktadır. LPG tank fiyatları, tankın simit ya da silindir olmasına ve tankın hacmine göre değişiklik göstermektedir. LPG tankları aracın bagaj kısmına yerleştirilmektedir.


LPG tankları, günümüzde sıklıkla kullanılan bir yakıt türü LPG’ nin depolanması için kullanılır. Aracın tüm diğer aksamlarında olduğu gibi LPG tanklarının kontrol bakımları da belirli aralıklarla yetkili servislerde yaptırılmalıdır. Özellikle düzgün olmayan yollarda kullanılan araçlarda LPG tankları, titreşime maruz kalırlar. Bu titreşim sonucunda tankın etrafındaki sabitleme kayışlarının gevşemesine neden olabilir. Düzenli bakım ve kontrollerle bağlantı parçalarındaki olası gevşemeleri engelleyerek LPG sisteminizi uzun yıllar güvenle kullanır, aile bütçenize ve temiz hava sahasına katkı sağlarsınız.


LPG Tanklarının Özellikleri Nelerdir?


LPG tank fiyatları markasına, Simit veya Silindir olmasına ve kaç lt yakıt alabileceğine bağlı olarak değişmektedir.
Tüm yetkili LPG montaj servislerinde LPG tankınızın rutin kontrollerini yaptırabilir, 10 yıl sonunda da ömrü dolan LPG tankınızın değişimini yaptırabilirsiniz.

 

Tasarruf Zamanı
Aşağıdaki kutucuğa 100 km'de tükettiğiniz benzini litre cinsinden girip, BRC ile ne kadar tasarruf yapacağınızı görün ...
Benzin Gideri : 213 TL / 100 km LPG Gideri : 95 TL / 100 km Kazancınız : 118 TL / 100 km
Haber Arşivi
BRC Türkiye ile ilgili gelişmelerinden haberdar olmak için